Forklift güvenli sürüş teknikleri

14 Şubat 2022 Kapalı Yazar: resul

Forklift güvenli sürüş teknikleri eğitimi toplam da 160 slayt ile anlatılan geniş bir teorik anlatımdır. Teorik eğitime geçmeden önce firma içerisinde oluşabilecek kazaları engelleyici rapor ve eksiklikler eğitmen gözlemi yapılarak rapor edilir.

Bu raporlama bir çok tesisin aldığı önlemler ile tecrübelenmiş eğitmen tarafından yapıldığı için sizin açınızdan çok önemlidir.

Raporlamalar nedenli baştan önlem alınmış olur.

Teorik eğitim ile forklift operatörünün bilgileri arttırılır forklift devrilmesini engelleme konularına girilir. Devrilme durumunda hayatta kalmak için yapılacak tedbirler anlatılır.

Forklift güvenliği konularında tüm önlemler eğitimde fazlası ile sunulur.

Forklift güvenli sürüş teknikleri ileri sürüş eğitimi

İleri sürüş eğitimi ise pratikte yapılan eğitim çalışmasıdır. Dar alanlardan geçişleri kapsar. Aynı zamanda çalışan forklift operatörlerinin tecrübe yetenekleri ölçümlenir.

Konu ile alakalı en iyi forklift operatörlerinizin doğru vardiyalara dağılması sağlanarak zorlu yüklerde kazaların azaltılması sağlanmış olur.

Forklift güvenli sürüş teknikleri kazalar neden olur

Osha dan alınan veriler incelendiğinde en çok ölümcül kaza %42 ile forklift devrilmeleridir. %35 ile de araç arasında ve yüzey arasında sıkışmadır. Bu oranlar yüksek oranlardır. Eğitimde pratik olarak sunulan teknikler bu kazaları engelleme amacı sunar.