Taksi güvenli sürüş eğitimi

21 Şubat 2022 Kapalı Yazar: resul

Taksi güvenli sürüş eğitimi yapılan hizmetin kalite ve güvenirliğini artırmaya yöneliktir. Güzergah seçimi neye göre seçilmeli vip taksi seçimine kadar değerlendirilir.

Taksicinin görevi nedir. Taşıma sırasında kontrol ve sürüş güvenliği nasıl sağlanır. Yolcu davranış şekilleri nevigasyon kullanımı haberleşme ve hizmet konuları gibi konular işlenir.

Taksi şoförünün manevra çalışmaları ile başlar. Sürüş değerlendirme ile sürücülerin kalitesine bakılır. Trafik okuma değerlendirmeleri neye göre yapılır anlamında yol eğitimi ile devam eder. Ekonomik sürüş eğitimi ile yakıt tasarrufunda bulunması sağlanır.

Ekonomik sürüş ile 4 depo yakıttan 1 depo yakıt tasarrufu nasıl sağlanır. Gece sürüş teknikleri uykusuzluk ve yorgunlukla mücadele yöntemleri  ile şoförün kendinde ve dinamik olması sağlanmaktadır.

Yanlış bilinen doğrular. Yayaların davranış şekilleri ve sürücülerin bilinç altı ile davranış şekilleri konularına girilir.

Eğitim süresi 1 tam gün 20 kişilik gruplar ile sağlanmaktadır.

Teorik ve sonrasında pratik eğitimle eğitimin başarısı ve gelişimi tamamlanmaktadır.

Vip taksi eğitimini kimler alabilir

Vip eğitim sadece kaliteli araçlara verilen bir eğitim değildir. Tüm taksi sürücüleri eğitime ulaşabilir. Eğitimde otomobilinizin vip olması değil şoförün işini uygulama şeklinin profesyonel ve tercih edilmesi hedeflenmektedir.

Bir taksi durağının tüm sürücülerinin farklı kalitede olduğunu müşterilerin algılaması ne 5 dakika sürmektedir. Bu nedenle 1 adım önde olmak isteyen tüm taksi durakları bu eğitimi almalıdır.

Bu durum kullanıcıların bu taksi durağının şoförleri çok kalitelidir algısını hemen dile getirmektedir. Uber sisteminin hemen tepki ve beğeni toplaması ne yazık ki taksici esnafının hatalarının genel görülmesi sonucunda oluşmuştur.

Kalite olduğunda verilen ücret hak edilmiş olmaktadır. Kalite ve saygınlık artırıcı eğitim alırsınız.

Taksi kullanımı yapan müşterileriniz neden millet vekili veya bakan olmasın.

Taksi güvenli sürüş eğitimi nedir

İşinizi, kalitenizi, seçilmenizi aynı zamanda ise kaza yapmadan otomobil kullanmanızı sağlar. Taksi kullanımında ekonomik sürüş teknikleri eğitimi ile 4 depo yakıttan 1 depo yakıt tasarrufu sağlayan size para kazandıran eğitimdir.

Eğitim

  1. Sürüş değerlendirme yetersiz sürücüler tarafınıza bildirilir ve yanlış tavır ve yetersiz sürücüler tarafınıza bildirilir. Belgelendirme yapılmaz eğitim verilmez. Ücret talep edilmez.
  2. Güvenli sürüş eğitimi trafikte uygulanır. Sürüş sitili ve trafik okuma şekli ve analiz yeteneği arttırılır.
  3. Ekonomik sürüş teknikleri ile aracın yakıtını nasıl kullanacağı anlatılır. Teorik ve pratik eğitim şekli ile sunulur. Otomobilin yol bilgisayarından yakıt düşüklüğü anında tespit edilir. Şoförün sürüş sitili değiştirilir.
  4. Hitap etme davranış şekilleri gerektiği şekilde  uygunlaştırılır. Temizlik ve hitap ve karşılama kuralları anlatılır.
  5. Başarılı katılımcılara katılım belgesi verilir.